Wyświetlanie 1–12 z 47 wyników

Pilarka łańcuchowa STIHL – zastosowanie
W naszym asortymencie wyróżniamy pilarki łańcuchowe STIHL podzielone ze względu na rodzaj zasilania. Dostępne są:

pilarki spalinowe
pilarki akumulatorowe
pilarki elektryczne

Najpopularniejszym rozwiązaniem są pilarki spalinowe STIHL, które bez problemu sprawdzą się w kontakcie z drewnem o średnicy ponad 30 cm, a także z innymi, trudnymi materiałami. Działanie tego rodzaju urządzeń oparte jest najczęściej o dwutaktowy silnik, napędzany paliwem w postaci benzyny oraz specjalistycznym olejem smarującym. Pilarki spalinowe stosowane są najczęściej w profesjonalnym ogrodnictwie i leśnictwie, ze względu na odpowiednie parametry techniczne.

Pilarki elektryczne STIHL są doskonałym rozwiązaniem w przypadku mniejszych, przydomowych prac. Napęd prądem z gniazdka może być ograniczeniem w przypadku większej powierzchni, jednak w przypadku amatorskich działań będzie z pewnością wystarczający. Sposobem na zwiększenie zasięgu pilarki jest zaopatrzenie się w dłuższy przedłużacz.
Zalety pilarek łańcuchowych STIHL
Pilarka łańcuchowa STIHL to gwarancja najwyższej jakości, niezależnie od wybranego egzemplarza. Zdając sobie sprawę z ryzyka tzw. choroby wibracyjnej, producent wyposażył urządzenia w innowacyjny system AV. Uchwyt pilarki w znacznym stopniu redukuję liczbę drgań powstających w czasie pracy, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku maszyn spalinowych.

Elektryczne egzemplarze wyposażone zostały w przyporę szponów, boczny napinacz, a także hamulec QuickStop Super (Q), gwarantując tym samym precyzyjną i bezpieczną pracę w przydomowych warunkach.

Jeżeli chodzi o pilarki spalinowe STIHL, na szczególne wyróżnienie zasługuje system filtrów powietrza, znacznie wydłużający okresy pracy pomiędzy poszczególnymi czyszczeniami filtra. Do zalet pilarek STIHL należą również m.in.:

kompensator
czterokanałowa technika STIHL
oburęczna obsługa
praktyczny korek zbiornika

Pilarki łańcuchowe STIHL

Niewątpliwym liderem na rynku pilarek jest niemieckie przedsiębiorstwo STIHL, z oddziałami w wielu krajach na całym świecie. Narzędzia znakowane tą marką są gwarantem maksymalnej wydajności w kontakcie z drewnem, dzięki której wykonasz zaplanowaną pracę w znacznie krótszym czasie. Poznaj pilarki łańcuchowe STIHL, wchodzące w skład naszej oferty!