Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Podkaszarki STIHL – czym się charakteryzują?

Podkaszarki STIHL to urządzenia dużo mniejsze niż kosy spalinowe, ważą około 3-4 kg, dlatego ich obsługa jest bardzo prosta. Ze względu na rodzaj zasilania podkaszarki STIHL można podzielić na dwie grupy:

  • Podkaszarki elektryczne STIHL zasilane prądem z gniazdka, jest to popularny i chętnie wykorzystywany rodzaj podkaszarek. Aby działały, należy podłączyć je do gniazdka za pomocą przedłużacza, powinien on być odpowiedniej długości, tak aby można było dotrzeć w najdalszy zakątek działki. Zaczep przewodu elektrycznego zapobiega przypadkowemu odłączeniu przewodu od gniazdka na wypadek mocniejszego szarpnięcia. Urządzenie wyposażone jest w zderzak dystansowy, który chroni korę drzew i roślin, ogranicza on zasięg żyłki do miejsca, w którym kończy się regulowany zderzak.
  • Podkaszarki akumulatorowe STIHL pracują bardzo cicho, nie wymagają stosowania ochronników słuchu, wyposażone są w akumulator AK 10 i ładowarkę AL 101. Uchwyt z przełącznikiem absorbuje część drgań podczas pracy podkaszarki i jest bardzo komfortowy w użytkowaniu. Urządzenie zapewnia dużą wydajność koszenia i można nim swobodnie dotrzeć w każde miejsce w ogrodzie. Cechuje ją łatwa obsługa akumulatora i prosta wymiana głowicy żyłkowej, wysięgnik jest regulowany poprzez naciśnięcie przycisku. Podkaszarka akumulatorowa STIHL jest odpowiednio wyważona, dzięki temu można ją dopasować do każdego trybu pracy.

Podkaszarka STIHL – jak wybrać odpowiedni rodzaj żyłki?

Żyłka do podkaszarki jest jednym z najważniejszych elementów urządzenia, najszybciej się też zużywa. Dostępne są różne rodzaje żyłki o różnej średnicy, długości i grubości. Przede wszystkim trzeba określić, jaki charakter pracy ma wykonać podkaszarka STIHL, czyli co będziemy kosić za pomocą żyłki. Jej rodzaj powinien być również dopasowany do konkretnego modelu podkaszarki. Żyłki o średnicy do 2 mm wykorzystywane są do koszenia trawy i drobnych roślin. Do koszenia większej trawy i pracy w trudnych warunkach wykorzystywane są żyłki o średnicy do 3,5 mm, natomiast do wyjątkowo trudnego podłoża i sprzętu o dużej mocy, wykorzystywanego głównie przez osoby zajmujące się zawodowo koszeniem używana jest żyłka o grubości powyżej 3,5 mm.

Podkaszarki STIHL

Najczęściej do koszenia trawników używane są kosiarki, ale w niektórych sytuacjach mogą się nie sprawdzić, są to wąskie i trudno dostępne miejsca pod drzewami, krzewami lub ogrodzeniu. Tego typu miejsca również mogą wyglądać estetycznie, wystarczy użyć podkaszarki.