Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).  Czytaj więcej
zamknij
Początek sezonu i narzędzia do pielęgnacji zieleni

Początek sezonu i narzędzia do pielęgnacji zieleni

PRZYGOTUJ SIĘ NA NADEJŚCIE WIOSNY I ZADBAJ JUŻ DZIŚ O SWOJĄ PODKASZARKĘ SPALINOWĄ, A WSZELKIE PRACE Z WYKASZANIEM TRAW WYKONASZ W MGNIENIU OKA --->

Wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenny.. To właściwy moment, żebyś odkurzył swoją kosę spalinową, właściwie o nią zadbał, a w rezultacie w pełni cieszył się z jej funkcjonalności.

Dodatnie temperatury zachęcają Nas do wychodzenia na świeże powietrze, aby popracować na działce, która po okresie zimowym wymaga od każdego z Nas włożenia niemałej pracy. Jednak każdy posiadacz działki z doświadczenia wie, że prace pielęgnacyjne w ogrodzie mogą zajmować dużo czasu oraz wysiłku. Dlatego warto się zdecydować na urządzenia, które wspomniane prace ogrodowe znacznie usprawnią. Sprzętem, który świetnie wpiszę się w powyższą tematykę jest oczywiście podkaszarka spalinowa.

Zaczynając przygodę z podkaszarką spalinową może pojawić się wiele wątpliwości.. Ale również osoby, które już któryś sezon użytkują swoje kosy mogą mieć zastrzeżenia co do wyboru żyłki, bąź oleju do mieszanki paliwowej.

Zachęcam Cię, abyś przeczytał ten krótki wpis, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości na temat prawidłowego korzystania z podkaszarki spalinowej.

Po pierwsze:

----> Zastosuj odpowieni smar przekładniowy o wysokiej wydajności Superlub FS STIHL.

Jest to optymalnie dostosowany produkt do smarowania przekładni mechanicznych wszystkich kos mechanicznych.

Dzięki zastosowaniu tego preparatu zyskasz na:

 • znacznej redukcji zużycia głowicy kosy;

 • wydłużenia żywotności poprzez zmniejszenia tarcia – płynność smaru dostosowana specjalnie do konstrukcji przekładni gwarantuje, że dodatki uszlachetniające docierają do wszystkich miejsc wymagających smarowania w dużym przedziale temperatur.

!! UWAGA !!

Przed konserwacją głowicy koszącej, należy wyłączyć silnik, a kosę mechaniczną należy ułożyć w taki sposób, aby mocowanie narzędzia tnącego było skierowane do góry.

Po drugie:

----> Zastosuj wysokiej jakości żyłkę tnącą, która w ostateczności przyczyni się do efektywnej pracy. Obecnie na rynku jest wiele rodzai żyłek, które są stosowane w podkaszarkach spalinowych. Różne przekroje – okrągłe, kwadratowe, bądź też skręcane mogą wywołać wiele wątpilwości co do właściwego wyboru. W tym wpisie przywiązujemy uwagę do produktów, które faktycznie mają sprawić, abyś jak najszybciej uporał się z pracami pielęgnacyjnymi, dlatego polecamy jak najbardziej żyłki marki STIHL o splocie skręcanym.

Dzięki zastosowaniu żyłki tnącej Carbon High-Tech STIHL zyskasz na:

 • wydłużeniu jej żywotności - trzyczęściowa żyłka jest wykonana z wysokiej jakości poliamidu;

 • cichej, komfortowej pracy - dzięki skręceniu, świszczący odgłos powstający podczas koszenia zostaje wytłumiony;

 • lepszej wydajności koszenia i precyzyjnych krawędzi podczas wyrównywania trwaników przy obrzeżach, wokół rabat, czy parkingów i chodników;

 • kompatybilności - Żyłka tnąca High-Tech współgra z wieloma głowicami tnącymi STIHL.

Po szerszy wybór żyłek zapraszamy na Naszą stronę internetową – www.loboexpert.pl :)

Po trzecie:

----> Zastosuj bogatą mieszankę paliwową. Wysokiej jakości oleje STIHL gwarantują perfekcyjną pracę urządzeń. Oleje zostały specjalnie opracowane na potrzeby silników STIHL. Wykazują wysoką efektywność i czystość spalania, a przy tym wszystkim są przyjazne środowisku.

Do sporządzania mieszanki paliwowej proponujemy olej HP SUPER o doskonałych właściwościach smarnych i wyjątkowo czystym spalaniu:

 • syntetyczny olej niskodymiący opracowany specjalnie do silników STIHL;

 • HP Super to olej silnikowy o doskonałych właściwościach smarnych, rozruchowych, zapewniający czyste spalanie;

 • klasa wydajności: JASO-FD, ISO-L-EGD;

 • proporcje mieszanki 1:50.

Jak sporządzić taką mieszankę? To proste ;)

Olej do silników dwusuwowych STIHL 1:50 = 1 część oleju + 50 części benzyny ----->

benzyna (litry) olej do silników dwusuwowych 1:50 (ml)

 • 1: 20
 • 5: 100
 • 10: 200
 • 15: 300
 • 20: 400
 • 25: 500

Po szerszy wybór olei zapraszamy na Naszą stronę internetową – www.loboexpert.pl :)

Aby ułatwić Państwu wybór, proponujemy przygotowane przez Nas zestawy startowe do kos spalinowych, które znacznie ułatwią korzystanie z nich ------->

https://loboexpert.pl/akcesoria/pakiet-podstawowy-do-kosy-fs-55-stihl.html

https://loboexpert.pl/akcesoria/akcesoria-premium-do-kosy-fs-55-stihl.html

Pamietaj, że zawsze warto usprawniać swoją pracę, tak aby była szybka, efektywna, a przede wszystkim przyjemna, dlatego zadbaj o swoją podkaszarkę spalinową i przygotuj się na sezon z LoboExpertem!! ;)

FB